Събота, 25 Април 2015 10:28

5 медала за павликенския отбор по карате киокушин

Йоана Кирилова донесе златен медал от Международния турнир по карате киокушин в Стара Загора за купа „Верея“

Златен медал завоюва Йоана Кирилова на Международния турнир по карате киокушин за купа „Верея“ в Стара Загора, проведен в началото на април. С пет медала и пето място в отборното класиране по медали измежду 24 участвали отбора с общо 112 състезатели се върнаха от турнира състезателите от Павликени. „Представянето ни беше отлично, много съм доволен, коментира треньорът сенсей Боян Ангелов. Турнирът се провежда за 27-и път и е най-старият турнир по карате у нас“, обясни още той. Павликенският карате клуб се е представил със 7 състезатели. Златен медал е завоювала Йоана Кирилова – девойки. Два сребърни медала за Теменужка Стефанова – жени и Тереза Давидова – девойки. Дочо Димитров - мъже и Иван Пламенов – юноши спечелиха бронзови медали. С това си класиране павликенският отбор остави след себе си отбори от далеч по-големи градове като Ямбол, София, Стара Загора и други.

„Амбициите ни са да се представяме все по-добре”, каза за „Павликенски глас“ сенсей Боян Ангелов. Павликенският клуб по карате киокушин ще изпрати свои представители и на държавното първенство за деца, което ще се проведе на 24 април в Русе.