Вторник, 15 Ноември 2022 09:41

ОФК „Павликени“ победи водача в класирането „Бдин“ (Видин)

Тимът на ОФК „Павликени“ взе чудесна победа с 1:0 над водача в класирането на Северозападната Трета лига и основен претендент за влизане в професионалния футбол „Бдин“ (Видин). Последният есенен мач бе с щастлив край за футболистите на треньора Мартин Кръстев.

Двата отбора направиха здрава мъжка битка през 90-те минути, изпълнена с интересни моменти. Гостите започнаха по-агресивно срещата и до средата на полувремето имаха превес, но без да стигнат до чисто голово положение. Футболистите от крайдунавския град отправиха два-три далечни удара, а при контра нацелиха и греда. След това селекцията на Мартин Кръстев на свой ред овладя инициативата. Така се стигна до 89-ата минута, когато Стефан Гинчев навърза трима видински футболисти и спечели корнер. След изпълнението му последва удар с глава на Гинчев, стражът на „Бдин” спаси със сетни сили, но Даниел Йорданов отблизо насочи топката в мрежата и се разписа за победното 1:0.

Това бе и едва втората загуба на видинчани в първенството, които досега имаха 13 победи от 14 мача. ОФК „Павликени“ пък заслужено ще зимува пети в класирането с актив от 29 точки.

***

ОФК „Павликени“ победи дублиращия отбор на „Етър“ в оспорван мач, белязан с две дузпи за гостите и два червени картона. С хеттрик за павликенчани се отличи Стефан Гинчев.

Павликенчани поведоха още в 10-ата минута, когато след остро центриране на Ивайло Маринов отляво Стефан Гинчев с едно докосване прати топката в мрежата – 0:1. В 32-ата минута отново Гинчев бе съборен в пеналта и сам реализира отсъдената дузпа за 0:2. Минута преди почивката „болярите“ върнаха едно попадение след центриране от корнер.

Драмата започна след 70-ата минута – нападател на домакините се откъсна сам към вратата и Георги Христов го събори, за което получи директен червен картон. Само след 6 минути обаче се стигна до червен картон и за етърци след грубо влизане в центъра и последвал втори жълт картон. Въпреки това „Етър“ изравни след добре проведена контраатака – 2:2. „Виолетовите“ се втурнаха в търсене на победен гол, но се оголиха в защита и в 87-ата минута изпуснаха Гинчев, който напредна и бе съборен в наказателното поле. Последва втора дузпа за павликенчани и силният удар на Стефан Гинчев донесе победното попадение за ОФК „Павликени“.

***

Със зрелищно равенство пред пълните трибуни на стадион „Ганчо Панов“ завърши оспорваното дерби между ОФК „Павликени“ и „Локомотив“ (Горна Оряховица).

Още в 22-ата минута Георги Колев изведе „железничарите“ напред в резултата с попадение за 0:1. Кристиян Райчев в 50-ата минута удвои аванса на гостите и за мнозина изходът от мача бе вече ясен. Павликенчани обаче не се примириха. В 67-ата минута Йордан Йорданов върна надеждите им с гол, намалил резултата на 1:2. Минута преди края Стефан Гинчев със страхотен удар от въздуха от 30 метра прати топката във вратата на Иван Христов и донесе радостта за домакините, оформяйки крайното 2:2.